مشاوره خرید

راهنمای کامل خرید سرویس خواب نوجوان

راهنمای خرید سرویس خواب نوجوان

راهنمای کامل خرید سرویس خواب نوجوان

اصلی ترین بخش اتاق خواب فرزندتان در این سنین سرویس خواب است. در این سنین احتمالا فرزندانتان به دلیل مشغله های درسی روز های پر استرسی را می گذرانند. و به محیط آرامی برای استراحت و انجام کارهای روزمره نیاز دارند. اتاق خواب نوجوانان قلمرو استقلال شخصی آن ها محسوب می‌شود. به ‌همین دلیل است که سرویس خواب نوجوان  اهمیت زیادی دارد. سرویس خواب اتاق نوجوان بسته به سلیقه و نیاز او می تواند شامل تخت، کمد، میز تحریر،کتابخانه و… باشد.

نوجوانان روحیات متختلفی دارند از همین رو هر کدام نیاز های متفاوتی دارند. و سلیقه آن ها نیز با هم فرق می کند. ما در تیم آویراد با این مقاله سعی داریم تا نکاتی مهم و جامع را بیان کنیم که به شما در خرید سرویس خواب کمک کند. فارغ از اینکه فرزندتان چه نیاز و سلیقه ای دارد. در نهایت حتما سلیقه فرزندتان را در انتخاب سرویس اتاق خوابش در نظر بگیرید. و خودتان هم سعی کنید با سلیقه او آشنا شوید تا در انتخاب مناسب ترین سرویس خواب به او کمک کنید. برای انتخاب سرویس خواب جزئیاتی مثل رنگ، جنس، کیفیت، وزن و… حائز اهمیت هستند.

تیم آویراد همواره در تلاش است با استفاده از بهترین متریال ها، مطابق با همه سلیقه ها کالای خواب مناسب شما را فراهم کند.

تخت سرویس خواب نوجوان

تخت خواب نوجوان به دو دسته تخت خواب دخترانه و تخت خواب پسرانه تقسیم می شوند . مدل های دخترانه و پسرانه از لحاظ طرح و رنگ با هم متفاوت هستند. و انتخاب مدل آن به سلیقه فرزندتان و نوع دکوراسیون اتاق نوجوان بستگی دارد . بعضی از مدل های تخت نوجوان دارای طرح اسپرت هستند و برای دو گروه دختران و پسران قابل استفاده است.

تخت خواب های دو طبقه نیز برای اتاق های کوچک دو نفره مناسب هستند . این مدل از تخت ها کمترین فضای ممکن از اتاق را اشغال می کنند. در نتیجه فضای بیشتری از اتاق برای استفاده های دیگر باقی می ماند. برای انتخاب تخت خواب های دو طبقه، مدلی را انتخاب کنید که طبقه دوم، لبه مناسبی داشته باشد. طبقه دوم تخت های دو طبقه نباید خیلی به سقف نزدیک باشد. همچین روشنایی مستقیمی در کنار دیواری که تخت را قرار می دهید، نباید وجود داشته باشد.

سرویس خواب نوجوان

کیفیت تخت خواب

تخت خواب یکی از مهم ترین وسایل اتاق است. به همین دلیل جنس آن اهیمت ویژه ای دارد. جنس تخت خواب باید به گونه ای باشد که در هنگام جا به جایی آسیب نبیند و همچنین باعث بروز حساسیت فرزندتان نشود و در آن احساس راحتی کند. از آن جایی که نوجوانان معمولا تحرکات زیادی دارند و پر شور و هیجان هستند ممکن است با تحرک زیاد به تخت آسیب بزنند از همین رو استفاده از متریال بی کیفیت و ضعیف باعث می شود قطعات تخت آسیب  ببیند.

وزن تخت خواب

وزن تخت خواب هم از نکات مهمی است که باید به آن توجه کنید. سعی کنید تخت خوابی که خریداری می کنید وزن استانداری داشته باشد و بیش از حد سنگین نباشد تا جا به جایی آن راحت باشد.

اندازه مناسب تخت خواب

در خرید سرویس‌ خواب نوجوان باید به قد و وزن او توجه شود. اصولا تخت خواب‌ها در اندازه‌های طولی استانداردی ساخته می‌شوند. اما در صورت نیاز می‌توان تختی با اندازه دلخواه سفارش داد.

برخی نوجوانان نیز به‌دلیل تغییرات هورمونی دچار اضافه‌وزن می‌شوند. در این‌ صورت خرید تخت‌هایی با عرض ۱۲۰ سانتی‌متر توصیه می‌شود. تحرک نوجوانان در خواب نیز دلیل دیگری برای خرید تخت‌هایی با عرض بیشتر از ۹۰ است.

جنس تخت خواب

سرویس خواب ها عموما از چهار جنس مختلف ساخته می شوند. که آن شامل این موارد خواهند بود: چوب، ام دی اف، فلز و ملامینه. اگر هزینه را در نظر نگیریم، سرویس خواب چوبی بهترین انتخاب می باشد. با خرید سرویس خواب چوبی می توانید اطمینان حاصل کنید که فرزندتان سال ها می تواند از این سرویس خواب استفاده کند بدون آنکه نیازی به تعمیر داشته باشد.انتخاب مناسب بعدی هم ام دی اف است.

ملامینه یک ورق می باشد که خرده های چوب را با استفاده از چسبی مخصوص به هم آمیخته اند و در نهایت یک روکش برای مقاوم کردن بر روی آن پرس می کنند تا هم زیبایی کار را بیشتر کند و هم آن را مقاوم تر کند. در واقع می توان گفت ورق ملامینه همانند نئوپان از خرده های چوب ساخته شده است که البته می توان گفت ملامینه مرغوب تر از نئوپان می باشد. اگر به دنبال محصولی ارزان هستید می توانید از جنس فلزی آن استفاده کنید که آخرین گزینه ی پیشنهادی ما خواهد بود.

رنگ تخت خواب نوجوان

رنگ‌ ها می‌توانند روحی تازه به اتاق فرزند شما ببخشند و باعث شوند فرزند شما از گذراندن وقت خود در اتاقش احساس خستگی نکند. همچنین در انتخاب سرویس خواب نوجوان خود باید به رنگ ‌های مورد علاقه فرزندتان واقف باشید تا بتوانید محیطی پرانرژی برای فرزند خود ایجاد کنید.

برای مثال رنگ قرمز نماد انرژی و عشق، آبی نماد صلح و آرامش و بنفش نماد خلاقیت و دانایی است.  روحیات و شخصیت فرزند شما می‌تواند رنگ اتاق و سرویس خواب را مشخص کند. در نتیجه قبل از انتخاب سرویس خواب نوجوان خود، حتما در مورد رنگ مورد علاقه‌ی او و دکوراسیونی که به آن علاقه‌مند است.

سوال کنید. انتخاب رنگ سرویس خواب بستگی کامل به تم رنگی اتاق خواب دارد، برای رعایت هارمونی رنگ ‌ها می‌توانید از ست کردن رنگ پرده‌ها، فرش، دیوارها و تابلوها استفاده کنید.

کمد اتاق نوجوان

کمد یکی از وسایل ضروری برای اتاق خواب می باشد و در نظم و دکوراسیون اتاق تاثیر گذار است. اکثر نوجوانان دختر و پسر دوست دارند از کمد های فانتزی و یا  اسپرت برای اتاق  خواب خود استفاده کنند و این نوع از مدل های کمد در بین نوجوان طرفدارن زیادی دارد به این خاطر که در حین سادگی، جذاب و شیک به نظر می رسند و برای حفظ و نگهداری و جابه جایی وسایل مورد استفاده آنان قرار می گیرد.

برای انتخاب یک کمد لباس مخصوص نوجوان دختر باید به دنبال مدل کمدهایی با طرح های فانتزی تر و رنگ های روشن و دخترانه باشید. و برای دکوراسیون اتاق خواب از کمدهایی که دارای قفسه هستند استفاده کنید تا وسایل تزیینی و در دسترس را در این قفسه ها قرار دهند.

بیشتر نوجوانان پسر ترجیح می دهند کمد های لباسی را انتخاب کنند که رنگ های تیره تر داشته باشند و دارای طرح های اسپرت و پسرانه باشند. اصولاٌ برای انتخاب کمد لباس پسرانه از طرح های ام دی اف تیره استفاده می شود.

در انتخاب مدل کمد لباس مناسب، از کمدهایی استفاده کنید که با فضای اتاق نوجوان از نظر رنگ و دکوراسیون فضا همخوانی داشته باشد. برای اتاق هایی که فضای کوچکی دارند کمدهای بزرگ را نتخاب نکنید. این کار بیشتر موجب آشفتگی و به هم ریختگی فضای اتاق می شود.

فضای کافی برای قرار دادن وسایل

بعد از تخت خواب، کمد یکی از اصلی‌ترین اجزاء یک سرویس خواب با کیفیت به شمار می‌رود. وسایل نوجوان خود را در نظر بگیرید. متناسب با نیاز فرزندتان اقدام به خرید کمدهایی با کیفیت بالا و جای کافی کنید. برای مثال در انتخاب دراور و یا کمد سرویس خواب نوجوان خود، یک طبقه برای لباس‌های راحتی منزل، طبقه دیگری مخصوص لباس‌های بیرون و یک طبقه دیگر برای قرار دادن وسایل مدرسه و سایر وسایل جانبی او اختصاص دهید. این‌کار باعث برقراری نظم در اتاق فرزند شما خواهد شد. و علاوه بر آن‌ می‌تواند وسایل خود را به‌راحتی پیدا کند.

نکات تکمیلی در خرید سرویس خواب نوجوان

-نوجوانان بیشتر کارهای خود را در اتاق انجام می‌دهند، باید فضاهایی برای انجام کارهای او در نظر گرفته شود.

-استفاده از یک کتابخانه‌ی زیبا، میزتحریر و کامپیوتر، تابلوها و عکس‌ شخصیت‌های مورد علاقه او در کنار سرویس خواب بسیار شیک، جذاب و هیجان انگیز خواهد شد.

-در انتخاب سرویس خواب پسرانه به این موضوع توجه کنید که علاوه بر تخت، کمدها و میزتحریر نیز باید متناسب با میزان رشد فرد انتخاب شود.

-دخترها معمولا از احساسات لطیف‌تری برخوردار هستند . در نتیجه بهتر است والدین هنگام انتخاب سرویس خواب دخترانه، با فرزند خود مشورت کنند.

-هم‌خوانی رنگ‌ها در انتخاب یک سرویس خواب مناسب، اهمیت ویژه‌ای دارد. توجه دختران به این مسئله بسیار زیاد است.

– دکوراسیون کلی اتاق باید به گونه‌ای باشد که فرزند شما از محیطی که در آن قرار دارد انرژی بگیرد و احساس خستگی نکند.

-اگر در کنار سرویس خواب نوجوان خود از لوازم دکوری منحصر به فرد استفاده کنید، به زیباتر شدن اتاق فرزند خود کمک شایانی کرده‌اید.

-این روز‌ها اغلب نوجوانان برای نگهداری لوازم دم‌دستی و به‌اصطلاح عامیانه خرده‌ریز‌ها، به فضاهای کوچک نیاز دارند. فضای داخلی پاتختی بهترین گزینه برای نگهداری این وسایل است.

-برخی از نوجوان‌ها اهمیت زیادی به وضعیت ظاهری خود نمی‌دهند. خرید میز‌ توالت می‌تواند انگیزه‌ای برای آراستگی و پاکیزگی بیشتر باشد

-در اتاق‌هایی که فضای کافی برای استفاده از آینه قدی وجود دارد، استفاده از آن حس خوبی به نوجوانان می دهد.

-فراموش نکنید که ابعاد تخت و پاتختی‌ها باید متناسب با فضایی باشد که قرار است در آن چیده شود. در ضمن می‌توانید از کالاهای موجود در سرویس خواب هرکدام که کاربرد زیادی برای شما ندارد حذف کنید.

-فراموش نکنید که برای تختخواب حتما تشک‌های استاندارد و مناسب تهیه کنید. استاندارد بودن تشک به شما کمک می‌کند تا خواب خوبی داشته باشید و از نظر سلامتی نیز توصیه شده است.

-در مورد نگهداری از سرویس خواب و نحوه تمیز کردن آن از فروشنده سوال کنید.

-چه سرویس خوابی برای نوجوانان مناسب است؟

-بهترین جنس سرویس خواب نوجوان کدام است؟

-رنگ های مناسب برای سروی خواب نوجوان کدام اند؟

– چه نکاتی در طراحی اتاق خواب نوجوانان مهم هستند؟

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا